Tagi

, , , , , , , , , ,

Za oknem już prawie zima, a ja powoli nadrabiam spiętrzone zaległości blogowe. :) Tym razem przyszedł czas na kolejną odsłonę naszej przygody z warszawskimi parkami. :)

Fort Bema jest chyba najbardziej znanym miejscem na Bemowie. To naprawdę duży, zielony obszar, który oferuje nie tylko ścieżki spacerowe (po których można też biegać rekreacyjnie), ale również rozbudowany plac zabaw dla dzieci i park linowy. Dawniej znany jako Fort P-Parysów, jest miejscem bardzo interesującym, w którym czuć historię. Zabudowania zachowały się od czasów wojny, chociaż są oczywiście zniszczone, ale dzielnicy Bemowo udało się przekształcić to miejsce w park miejski z prawdziwego zdarzenia. W budynku Koszar Północnych powstał Projekt 40/40 (Forty Forty) – obecnie całe wnętrze pokryte jest intrygującymi graffiti stworzonymi przez artystów, co nadaje im niezwykłego klimatu. Jest to też najlepszy przykład na wykorzystanie urban artu/street artu.

Dotąd nie byłam w Forcie Bema na tak długim spacerze, a jest to miejsce godne odwiedzenia. Dopisała nam pogoda, więc spędziliśmy w parku calutki dzień. Zapraszam też do odwiedzenia strony Photozaura, który również zamieścił zdjęcia z tej wyprawy. :)

Reklamy